Visuomenės informavimas Vokietijoje, Nyderlandų Karalystėje, Lietuvoje ir Lenkijoje apie pasaulinio senėjimo pasekmės vystomojo bendradarbiavimo kontekste

Įgyvendinimo periodas

2011 m. sausis – 2013 m. gruodis

Finansavimo šaltinis

Europos Sąjunga

Projekto tikslas

Atkreipti Europos Sąjungos visuomenės dėmesį į pasaulinio senėjimo problemą bei jos įtaką vystomajam bendradarbiavimui, akcentuojant Užsacharės Afriką.

 

Pasiekti rezultatai

Visoje Lietuvoje septynis kartus surengta paroda „Tyliosios herojės“, kurią sudaro dešimt įspūdingų nuotraukų ir penkios jaudinančios istorijos apie Afrikos močiutes bei jų globojamus anūkus.

Drauge su VGTU „Palėpės teatru“ pastatytas spektaklis „Čia gyvena žmonės“, prisiliečiantis prie pasaulinio senėjimo iššūkių, kuris yra periodiškai demonstruojamas Lietuvoje nuo 2012 m. gruodžio mėn.

Minint Pasaulinę pagyvenusių žmonių dieną, 2012 m. spalio 1-ąją Lietuvoje pirmą kartą kartu su „HelpAge“ tarptautiniu tinklu organizuota akcija „Senėjimas kviečia veikti“.

Lietuvos vidurinėse ir aukštosiose mokyklose organizuoti švietimo renginiai, skirti vystomajam bendradarbiavimui, tūkstantmečio tikslams ir pasauliniam senėjimui geriau suprasti.

2013 metais organizuoti susitikimai su Tanzanijos piliečiu, senjoru Josephu Mbatia, kuris pasakojo apie senjorų gyvenimą Užsacharės Afrikoje Lietuvos moksleiviams, studentams, senjorams, švietimo darbuotojams.

Parengta mokomoji medžiaga Lietuvos švietimo darbuotojams „Vystomasis bendradarbiavimas, pasaulinis senėjimas ir psichikos sveikata“.

Įvykdyti mokymai žurnalistams, suteikta jiems žinių apie pažeidžiamų grupių diskriminaciją Lietuvoje ir pasaulyje, apie vaikų teises, žmogaus teises, psichikos sveikatos bei pasaulinio senėjimo iššūkius.

 

 Projekto partneriai

„HelpAge“ (Vokietija)
„World Granny“ (Olandija)
„Fundacja Sue Ryder“ (Lenkija)