1 iš 4: psichikos sveikatos raštingumo mokymai

Būti raštingam psichikos sveikatos srityje – reiškia pirmiausia nebijoti kalbėti apie savo sunkumus ir emocijas. Taip pat gebėti empatiškai klausti ir klausytis kitų.

Mes galime jums suteikti be galo reikalingas žinias apie psichikos sveikatą, palydėti ugdantis gebėjimą atpažinti sunkumus, padėti sau ar suteikti pirmąją pagalbą kitam.

Psichikos sveikatos raštingumas padidins jūsų psichologinį atsparumą, įgalins kreiptis pagalbos, leidžia priimti kitų pažeidžiamumą, kurti gilius ir prasmingus santykius.

*Šiuo metu pabėgėliams iš Ukrainos pagalbą teikiančioms bendruomenėms galime mokymus pasiūlyti NEMOKAMAI dėka Europos programos integrcijai ir migracijai, kuri yra bendra Europos organizacijų tinklo iniciatyva, paramos. Šiuose mokymuose didesnis dėmesys skiriamas trauminių patirčių poveikiui psichikos sveikatai ir pagalbos teikimui migraciją patyrusiems asmenims.

Susidomėjote? Kreipkitės aurelija.auskalnyte@perspektyvos.org

Ką sako mokymų dalyviai?

Visas dėmesys, šiluma, patarimai, atmosfera.

Net ir praėjus keleriems metams po mokymų, vis dar įvairiuose kontekstuose pasidalinu per juos sužinota informacija, aptariu nagrinėtas situacijas. Iki pat šiol pagaunu save ir perklausiu, kodėl vienaip ar kitaip reaguoju į su psichikos sveikata susijusius dalykus. Esu be galo dėkinga už patirtį ir galimybę naikinti stigmas savo galvoje. Tai vieni iš nedaugelio mokymų, kurie taip įsiminė ir paliko tokį didelį poveikį.

Puiki lektorė: aiškiai išdėstė medžiagą, atsakė į klausimus ir pakomentavo situacijas, draugiškai, bet kartu ir dalykiškai bendravo, „valdė“ laiką, labai gerai jautė grupės atmosferą. Viskas, ko reikia ir nieko nereikalingo.

Apie dalykus, apie kuriuos jau turime kažkokių žinių, gavome progos išgirsti kiek kitaip, o tai gerokai praplečiai mūsų supratimą. Daugeliu atvejų buvo labai taikliai akcentai sudėlioti, tad po šių mokymų jaučiuosi drąsesnė, labiau pasitikinti savimi.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kam skirti mokymai?

Įvairaus amžiaus ir interesų žmonių grupėms, įstaigoms, bendruomenėms.

Ką gausiu dalyvaudamas mokymuose?

  • patirsite, kaip gera sulaužyti tabu ir prabilti apie tai, kaip jaučiamės;
  • suprasite, ką iš tikrųjų reiškia tokios diagnozės kaip depresija, nerimo sutrikimai ar schizofrenija, kas yra psichologinė krizė ir trauma;
  • išmoksite reaguoti empatiškiau ir efektyviau į sunkias kitų situacijas;
  • susigaudysite, kur, kada ir kokios specialistų pagalbos ieškoti ir ko iš jos tikėtis.

Ar dalyviai nesigaili skirę laiko dalyvavimui mokymuose?

Remiantis atliktomis apklausomis iš 103 apklaustų dalyvių mūsų mokymus kitiems rekomenduotų visi!

Kokia mokymų trukmė?

8 ak. val programa – rekomenduojame visiems, 16 ak. val. programa – rekomenduojama siekiantiems tapti psichikos sveikatos raštingumo lyderiais savo bendruomenėse. Pristaikome ir prie jūsų galimybių.

Kas veda mokymus?

Mokymų lektorės – psichikos sveikatos perspektyvų ekspertės, psichologės Karilė Levickaitė ir Aurelija Auškalnytė, sukūrusios pirmąją Lietuvoje psichikos sveiaktos raštingumo mokymų programą. Šiuos mokymus veda jau penktus metus!

Kokia mokymų kaina?

Dėl mokymų kainos sutariame su užsakovais aptarę visas sąlygas ir galimybes.

Esame ne pelno siekianti organizacija. Uždarbį skiriame kitoms organizacijos veikloms užtikrinti.

Kuo remtasi sudarant mokymų programą?

Mokymai pagrįsti įtraukties, psichikos sveikatos tęstinumo, biopsichosocialinio modelio bei žmogaus teisių principais ir požiūriais.

Užklausos forma