Žmogaus teisės socialiniame darbe

Nepaisant to, kad žmogaus teisės yra visuotinės, universalios ir nedalomos, aktualios kiekvienam individualiam žmogui, ilgus metus žmonių su negalia teisės buvo reguliariai paminamos. Tačiau žmogaus teisių standartai yra būtini oriam ir saugiam gyvenimui, pripažįstant, kad patys asmenys su negalia yra visų sprendimų, susijusių su jų gyvenimu, centrinė ašis.

Šia mokymų programa siekiame prisidėti prie naujos socialinio darbo kultūros kūrimo – prie perėjimo nuo „globos“ kultūros prie bendruomeninėmis paslaugomis ir socialinėmis inovacijomis grįstos „įgalinančios“ socialinio darbo kultūros. Svarbu užtikrinti veiksmingą visų klientų teisių įgyvendinimą ir apsaugą nuo netinkamo elgesio keliant darbuotojų profesinę kvalifikaciją, reikalingą taikyti žmogaus teisėmis grįstą požiūrį praktikoje. Tai reiškia – kurti lygiavertį santykį su psichosocialinę ar (ir) intelekto negalią turinčiais klientais, atpažįstant ir keičiant prievartines praktikas bei pasitelkiant į asmenį orientuotą požiūrį. Taip siekiame formuoti žmogaus teisėmis grįstą socialinių paslaugų teikimo asmenims su psichosocialine ar (ir) intelekto negalia praktiką.

Mokymai itin praktiški, jų metu nagrinėjami įvairūs iššūkiai, konkrečių situacijų pavyzdžiai, pristatomos gerosios praktikos.

Susidomėjote? Kreipkitės į greta.klidziute@perspektyvos.org

Dažnai užduodami klausimai

Kam skirti mokymai?

Socialiniams darbuotojams, individualios priežiūros ar kitiems socialinės globos įstaigų darbuotojams.

Ar mokymai akredituot?

Taip, mokymai akredituoti Profesinių kompetencijų tobulinimo centro. Mokymų dalyviams išduodami sertifikatai.

Kokia mokymų trukmė?

16 ak. val.

Kas veda mokymus?

  • Nevyriausybinės organizacijos „Psichikos sveikatos perspektyvos“ visuomenės psichikos sveikatos, negalios ir žmogaus teisių ekspertė, tyrėja, projektų vadovė Ugnė Grigaitė;
  • Nevyriausybinės organizacijos „Psichikos sveikatos perspektyvos“ direktorė, psichologė, psichikos sveikatos ir žmogaus teisių ekspertė Karilė Levickaitė;
  • Direktorės pavaduotoja socialiniam darbui socialinės globos centre „Vija“, socialinė darbuotoja Ernesta Petruškevičienė.

Koks mokymų formatas?

Mokymai vedami gyvai.

Kokia mokymų kaina?

Dėl mokymų kainos sutariame su užsakovais aptarę visas sąlygas ir galimybes.

Kokia mokymų nauda specialistams? 

  • Žinios apie žmogaus teisėmis grįstą požiūrį ir jo taikymą socialiniame darbe;
  • Gebėjimų ugdymas lygiaverčio santykio su klientais kūrimui ir įgalinančios paslaugų teikimo kultūros užtikrinimui;
  • Gebėjimų ugdymas prievartinių priemonių socialiniame darbe atpažinimui ir panaikinimui;
  • Krizinių situacijų valdymo, deeskalacijos įgūdžių vystymas.