Mokymų programa apie pagalbos teikimo būdus, nenaudojant prievartos, schizofrenijos krizę išgyvenantiems asmenims namų aplinkoje
Įgyvendinimo periodas
2019 m. lapkričio mėn. – 2021 m. lapkričio mėn.
Finansavimo šaltinis
Europos Sąjungos „Erasmus+” programa
Projekto tikslai
Schizofrenija diagnozuota daugiau kaip 21 mln. žmonių visame pasaulyje. Dalis jų gauna pagalbą vaistais ir psichosocialinę paramą. Anot Pasaulio sveikatos organizacijos, visgi daugiau kaip pusė visų asmenų, patiriančių schizofreniją, negauna tinkamos pagalbos. Schizofrenijos krizės atveju dažnai naudojama prievarta: mechaniniai suvaržymai, fiziniai suvaržymai, priverstinis vaistų skyrimas arba cheminis suvaržymas, izoliacija. Šio projekto tikslas yra ugdyti asmenų, patyrusių schizofreniją, jų artimųjų ir psichikos sveikatos specialistų gebėjimus susitvarkyti su psichikos sveikatos krizėmis nenaudojant prievartos.
Projekto rezultatai:
– Metodinės gairės mokymų programai, skirtai ugdyti asmenų, patyrusių schizofrenią, jų artimųjų ir psichikos sveikatos specialistų gebėjimus susitvarkyti su schizofenijos krize nenaudojant prievartos. Šios gairės bus paruoštos tariantis su asmenimis, patyrusiais schizofrenijos krizes, jų artimaisiais ir šioje srityje dirbančiais specialistais.
– Mokymų medžiaga, skirta ugdyti asmenų, patyrusių schizofrenią, jų artimųjų ir psichikos sveikatos specialistų gebėjimus susitvarkyti su schizofenijos krize nenaudojant prievartos.
– Patyriminių mokymų programa, skirta ugdyti asmenų, patyrusių schizofrenią, jų artimųjų ir psichikos sveikatos specialistų gebėjimus susitvarkyti su schizofenijos krize nenaudojant prievartos. Mokymų medžiaga bus intergruota į programą, bet programa ja neapsiribos. Ji bus skirta mokymų vedėjams, todėl apims metodologines gaires, kaip vykdyti tokius mokymus.
– E-mokymų platforma, papildanti mokymų programos įgyvendinimą interneto psulapyje prieinama mokymų medžiaga, įvairiais pratimas ir e-darbo aplinka.
– Pilotiniai patyriminiai mokymai, skirti asmenims, patyrusiems schizofrenią, jų artimiesiems ir psichikos sveikatos specialistams.
– Projekto viešinimo renginys suinteresuotoms grupėms ir laisvai prieinama informacija internete apie pagalbos teikimo būdus nenaudojant prievartos schizofrenijos krizę išgyvenantiems asmenims namų aplinkoje.
Projekto partneriai
Fundación FSASM – La Fundación CV Santos Andrés, Santiago y Miguel (Ispanija)
ŠENT – Slovensko združenje za duševno zdravje (Slovėnija)
ESTUAR – Activitate in Domeniul Sanatatii Mintale (Rumunija)
IED – Institute of Entrepreneurship Development (Graikija)
EDRA-COOP – Κοινωνικές Συνεταιριστικές Δραστηριότητες Ευπαθών Ομάδων (Graikija)
Heaolu ja Taastumise Kool (Estija)
Projekto biudžetas: 243 025 EUR
Mūsų biudžeto dalis: 26 285 EUR
Sutarties numeris: 2019-1-ES01-KA204-065856