Naujas projektas skatins schizofrenijos krizę išgyvenantiems asmenims pagalbą teikti nenaudojant prievartos

„ZERO COERCION“ (liet. be prievartos) – tokiais raktiniais žodžiais trumpinsime mūsų naujai pradėtą Europos Sąjungos „Erasmus+” programos finansuojamą tarptautinį projektą, kurio pagrindinis tikslas yra skatinti schzofrenijos diagnozę turinčius asmenis, patyriančius psichikos sveikatos krizes, jų artimuosius ir psichikos sveikatos specialistus krizės metu teikti pagalbą nenaudojant prievartos.

Mūsų visuomenei, įskaitant ir psichikos sveikatos specialistus, stinga supratimo apie žmogaus teises ir konkrečiai žmonių, turinčių psichosocialinę, intelekto negalią ar tiesiog patiriančių psichikos sveikatos krizę, teises.

Asmeniui, turinčiam schizofrenijos diagnozę, ištikus psichikos sveikatos krizei dažnai pasitelkiami įvairūs suvaržymai kaip vienintelė išeitis. Taip atsitinka dėl to, kad tiek pačiam žmogui, tiek jį supantiems artimiesiems ir specialistams trūksta žinių apie kitus pagalbos būdus.

Be to, ilgus metus tai, kokia pagalba turi būti teikiama krizės metu, sprendė tik specialistai. Šio projekto metu sieksime kuo labiau įtraukti asmenis, turinčius schizofrenijos diagnozę ir jų artimuosius. Būtent jie geriausiai gali įvertinti kokios pagalbos strategijos psichikos sveikatos krizės metu yra tinkamiausios.

Šio projekto metu, kartu su partneriais iš Ispanijos, Graikijos, Slovėnijos, Rumunijos ir Estijos kursime mokymų programą ir mokymams reikalingas priemones, įskaitant ir e-platformą. Mokymai bus skirti visoms anksčiau išvardintoms tikslinėms grupėms ir pilotuojami visose projekto šalyse.

Daugiau apie projektą ir jo partnerius čia.