Profesinių mokyklų mokiniams ir mokytojams

Porfesinių mokyklų mokiniai ir mokytojai – pristatome jums sukurtą internetinę platformą, kurioje galite gerinti savo psichikos sveikatos raštingumą ir tobulinti įgūdžius, reikalingus geros psichikos sveikatos palaikymui!

Platformą pasieksite spausdami ant šios nuorodos: https://staywell-project.eu/platform/

Platforma susideda iš 2 dalių:

  1. Emocinės gerovės įgūdžių renginys. Šioje dalyje susipažinsite su psichikos sveikatos tema bei atlikite testą, kuris įvertina jūsų turimų psichikos sveikatos palaikymui reikalingų įgūdžių lygį.  Kiekviename testo klausime pateikiama gyvenimiška situacija ir klausiama, kaip jūs elgtumėtės joje. Atlikę testą galėsite matyti detalią statistiką, kokius įgūdžius esate gerai įvaldę, o ties kuriais reikėtų dar padirbėti.
  2. Skaitmeninė emocinės gerovės laboratorija. Šioje dalyje rasite daugybę interaktyvių užduočių, skirtų psichikos sveikatos palaikymui reikalingų įgūdžių lavinimui. Kiekviena užduotis yra orientuotą į atskirą tam tikro psichologinės, kognityvinės, fizinės ar socialinės gerovės įgūdžio stiprinimą. Visos užduotys skirtos atlikti klasėje – individualiai ar grupelėse. Užduotyse pateikiama daug internetinių nuorodų, kuriose rasite visą reikiamą informaciją užduočiai atlikti.  Užduotys lavina informacijos apdorojimo, pristatinėjimo, kūrybiškumo, diskutavimo įgūdžius.

Šios platformos naudojimas kasdienėje praktikoje gali būti puikus įrankis mokytojams, leidžiantis kurti psichikos sveikatai palankią ir priimančią aplinką klasėje. Šios platformos įtraukimas į kasdienę praktiką skatins mokinius patiems  rūpintis savo psichikos sveikata ir palaikyti gerą savijautą. Gilindamiesi į psichikos sveikatos temą, lavindami skirtingus įgūdžius mokiniai mokysis albėti apie savo psichikos sveikatą, priimti kito sunkumus, žinoti, kaip padėti sau ir kitam.

Žingsniai pradėti naudotis platforma:

  1. Pasirinkite lietuvišką platformos variantą, paspausdami ant Lietuvos vėliavos.
  2. Užsiregistruoti užpildant visą informaciją. Atkreipkite dėmesį, kad yra du paskyros tipai – individuali bei grupinė. Grupinis tipas veikia tik emocinės gerovės įgūdžių renginyje. Jį pasirinkę mokytojai gali stebėti visos klasės emocinės gerovės įgūdžių testo rezultatus.

Jeigu trurite klausimų dėl platformos naudojimo, kreipkitės el. paštu kotryna.sipko@perspektyvos.org

 

Platforma paruošta įgyvendinant projektą StayWell, finansuojamą Erasmus+ programos. Projektą įgyvendiname su partneriais Lietuvos, Bulgarijos, Jungtinės Karalystės, Graikijos, Turkijos ir Slovėnijos.