Po rekordinio festivalio Vilniuje „Nepatogus kinas“ atvyksta į Panevėžį

Šiemet žmogaus teisių kino festivalį „Nepatogus kinas“ jau aplankė daugiau nei devyni tūkstančiai vilniečių ir Vilniaus svečių. Tai didžiausias žiūrovų skaičius Vilniuje per septynerius festivalio gyvavimo metus. Į Panevėžio „Garso“ kino teatrą „Nepatogus kinas“ įžengs trečiadienį. Jau tradiciniu tapęs kino festivalis žiūrovus kvies išgirsti negražias, tačiau tikras istorijas.

Panevėžyje festivalis žiūrovus pasitiks vokiečių filmo „Auksinis Ruduo“ peržiūra. „Nors Lietuvoje įprasta, kad pensijos sulaukę žmonės dingsta iš žiniasklaidos dėmesio ir visuomeninio gyvenimo, „Auksinis Ruduo“ sugriauna seno žmogaus stereotipą ir verčia susimastyti apie tai, kaip kiekvienas iš mūsų įsivaizduojame savo senatvę “, – teigia „Nepatogaus kino“ organizatoriai. Vilniuje šis filmas pelnė daugiausia žiūrovų simpatijų.

Panevėžyje pristatoma dokumentinių filmų programa „Nereikalingi žmonės“ skirta herojams, kuriuos visuomenė norėjo nurašyti, išstumti į užribį, geriausiu atveju paprasčiausiai apsimetant,kad jie neegzistuoja. Tai programa, kur nagrinėja etninės neapykantos, senatvės, neįgalumo, lyčių lygybės temas. Nors dauguma šios programos filmų pasakoja apie įvykius tolimose valstybėse arba kelių dešimtmečių įvykius, tačiau net ir Lietuvos žiūrovai turėtų įžvelgti sąsajų su mūsų šalies nūdienos realijomis. Svarbiausia, jog visi šie filmai – apie nepalūžtančius bei sunkumų nepaisančius žmonės, kurie gali tapti puikiu pavyzdžiu ir įkvėpimo šaltiniu.

Tradiciškai žmogaus teisių kino festivalis kiekvienais metais dalį savo programos skiria asmenų lygiateisiškumo temai. Šiemet ši programa atsirado Lietuvos žmogaus teisių centrui bendradarbiaujant su Lygių galimybių plėtros centru bei organizacija „Psichikos sveikatos perspektyvos“, bendromis pastangomis įgyvendinant projektą „Viešojo diskurso nediskriminacijos tema skatinimas Lietuvoje“. Šio projekto dėka filmų peržiūros keliauja per dešimt Lietuvos miestų.

Projektas „Viešojo diskurso nediskriminacijos tema skatinimas Lietuvoje“ remiamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ VP1-1.3-SADM01-K priemonę ,,Diskriminacijos mažinimas ir socialinių problemų prevencija darbo rinkoje“ įgyvendina projektą.