Pasaulinę psichikos sveikatos dieną: apie depresiją, savitarpio supratimą ir mitus

Šiandien, Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, V. Kudirkos aikštėje nuo 12 iki 15 val. praeivius pasitiks plačiajai visuomenei skirti renginiai. Renginių iniciatoriai kviečia aktyviai dalyvauti skatinant tarpusavio supratimą ir griaunant mitus apie psichikos sveikatos problemų turinčius asmenis. Atkreipiamas dėmesys, kad šiemet visame pasaulyje ši diena skiriama informuotumui apie depresiją didinti ir pavadinta „DEPRESIJA: pasaulinė krizė“. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, depresija paveikia daugiau nei 350 mln. visų amžiaus grupių žmonių visame pasaulyje, visose šalyse.

 

Globali iniciatyva psichiatrijoje atkreipia dėmesį, kad nors yra efektyvių pagalbos priemonių depresiją patiriantiems asmenims, reikiamos pagalbos sulaukia mažiau nei 10% ja sergančiųjų. Sunki depresijos forma gali paskatinti savižudybę. Europos depresijos asociacija paskelbė naujausius tyrimų duomenis, pagal kuriuos vienas iš dešimties dirbančiųjų buvo nedarbingi dėl depresijos.

Renginius inicijuojančios organizacijos ragina prisiminti psichikos sveikatos svarbą bei susimąstyti, kaip šiandien jaučiamės patys ir ką galime padaryti, kad šalia esantys jaustųsi visaverčiais visuomenės nariais.

Norėtumėte pabendrauti su tikru psichiatru, patirti, ką reiškia „girdėti balsus“, arba „Gyvojoje bibliotekoje“ „perskaityti“ gyvąją knygą, kuri turi daug ką pasakyti besidomintiems atskirtį ar diskriminaciją patiriančių žmonių gyvenimu? Renginio metu norintys galės įvertinti savo depresyvumą ir nerimą, čia pat gyvai patirti šokio ir judesio terapijos poveikį. Renginio metu išdygęs „psichikos sveikatos medis“ pražys mūsų visų kartu sukurtais origami. Pakviesime pažiūrėti filmų apie psichikos ligas, kartu kursime pasaulį, kuriame visi galėtų jaustis saugūs ir sveiki – ant žemės rutulio lipdysime žmonių figūrėles. Ir, žinoma, bus galima gauti daug informacijos apie Lietuvoje teikiamas psichikos sveikatos paslaugas bei vykdomus projektus.

Tai – tik keli fragmentai veiklų, kurios bus siūlomos trečiadienio popietę vilniečiams ir Vilniaus miesto svečiams.

Išsamesnės informacijos apie renginį teirautis Eglės Šumskienės, tel. 869968707, VšĮ „Globali iniciatyva psichiatrijoje“