Mental Health Europe mokymai: paslaugos centre visuomet turi būti žmogus

Mūsų tarybos narė Indrė Giedrė Gegeckaitė birželio pradžioje vyko į Mental Health Europe organizacijos mokymus Briuselyje  „Co-Creation in Practice“, kuriuose kartu su kitais savo sričių ekspertais ieškojo būdų, kaip galima įtraukti paslaugų gavėjus į jiems teikiamų paslaugų kūrimą, kad jos atlieptų jų poreikius, kokybę ir tipą. Giedrė dalinasi įspūdžiais:

Į Co-Creation mokymus susirinkome iš visos Europos: nevyriausybinių organizacijų nariai, privatūs paslaugų teikėjai, sveikatos įstaigų darbuotojai, asociacijų nariai.
Kartu su Mental Health Ireland paruoštuose mokymuose gilinomės į skirtingų sričių ekspertų bendradarbiavimą – įtraukiant, be abejo, ir paslaugos gavėjus bei jiems artimus žmones – kuriant ir įgalinant paslaugas, kurių poreikis iš tiesų egzistuoja.

Nuotaikos Europoje keičiasi ir smagu matyti, kaip populiarėja ir tobulėja žmogaus teisėmis grįstas paslaugų tiekimo požiūris. Dalinomės geraisiais bendradarbiavimo pavyzdžiais, lūkesčiais ir barjerais, trukdančiais efektyviai įgyvendinti iniciatyvas. Sunkumai išleika panašūs, tai – jėgos disproporcija grupėse, žinių ir valdžios intereso trūkumas, diskriminacija bei savi-stigmatizacija.

Tačiau šiai praktikai sulaukiant vis daugiau dėmesio, kyla įvairios iniciatyvos ir mokymai, kurių metu mėginama atsakyti į klausimus kaip padėti ekspertams bendradarbiauti, kaip šią praktiką “parduoti” suinteresuotų sričių atstovams, praplėsti požiūrį apie įvairiausius bendrradarbiavimo modelius ir rezultatus.

Mokymai Briuselyje baigėsi, tačiau darbas tik prasideda: startuoja ir pirmąjį susitikimą jau turėjo tęstinė iniciatyva Co-Creation Task Force, kurios darbe gilinsime žinias ir jomis dalinsimės su organizacijomis bei paslaugų gavėjais, dirbsime prie advokacijos strategijų.