Kviečiame mokytis rengti šešėlinę ataskaitą dėl JT Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimo

VšĮ “Globali iniciatyva psichiatrijoje”, kartu su Žmonių su proto negalia teisių apsaugos centru (angl. Mental Disability Advocacy Centre) ir Lietuvos neįgaliųjų forumu, š. m. gruodžio 13 d. viešbutyje „Best Western Vilnius” organizuoja mokymus, kaip rengti JT Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimo šešėlines ataskaitas ir užtikrinti aktyvų neįgaliųjų dalyvavimą šiame procese.

Jau kitąmet Lietuva turės pateikti oficialią, o jos nevyriausybinės organizacijos – šešėlinę ataskaitą dėl Konvencijos įgyvendinimo. Ataskaitose reikės nurodyti, kokių priemonių valstybė ėmėsi siekdama efektyviai įgyvendinti šį tarptautinį dokumentą, kaip šalies įstatymai atitinka Konvencijos nuostatas, su kokiais nepalankiais veiksniais ir sunkumais teko susidurti.

Mokymuose bus diskutuojama, kaip rengiant šešėlines ataskaitas suburti visų tikslinių grupių atstovus ir užtikrinti konstruktyvų darbą. Taip pat bus nagrinėjami šešėlines ataskaitas jau pateikusių šalių – Vengrijos, Ispanijos ir Čekijos Respublikos – pavyzdžiai.

Mokymai vyks anglų k. su sinchroniniu vertimu į lietuvių k.

Norinčius dalyvauti mokymuose kviečiame registruotis el. paštu henrika @ lnf.lt iki š. m. gruodžio 6 d. Užsiregistravę dalyviai gaus išsamią mokymų programą.