Kviečiame į mokymus apie vaikų turinčių negalią atstovavimą teisminiuose procesuose

„Psichikos negalios atstovavimo centras“ (MDAC, Vengrija) ir VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“ maloniai kviečia į mokymus „Vaikų turinčių negalią atstovavimas teisminiuose procesuose”.

Šie mokymai skirti Jums, jei esate teisininkas/ė ir manote, kad vaikai turintys proto ar psichosocialinę negalią yra:

a) neteisingai pašalinti iš bendrojo lavinimo ir apskritai švietimo sistemos;

b) neturi galimybių tinkamai naudotis sveikatos paslaugomis;

c) neturi galimybių gyventi pilnavertišką gyvenimą bendruomenėje;

d) patiria smurtą ir nesulaukia tinkamos pagalbos kreipiantis į teismą.

Mokymai vyks š.m. lapkričio 28 – 29 dienomis LR Teisingumo ministerijos Kolegijų salėje. Dalyvavimas NEMOKAMAS.

Mokymai atviri visiems teisininkams, kurie dirba, norėtų dirbti, arba kuriems jau yra tekę dirbti su vaikais, turinčiais proto ar psichosocialinę negalią; o taip pat tiems, kurie norėtų šiai vaikų grupei padėti kreiptis į teismą ar siekti teisinės apsaugos ateityje. Mokymų metu ne tik bus pristatyti nacionaliniai bei tarptautiniai žmogaus teisių standartai, skirti vaikų, turinčių proto ar psichosocialinę negalią apsaugai, bet vyks ir praktiniai užsiėmimai skirti susipažinti su šiomis temomis:

– kaip komunikuoti su vaiku turinčiu negalią;

– kaip suteikti pagalbą vaikui patyrusiam fizinę ar emocinę traumą bei apsaugoti jį nuo pakartotinio traumos išgyvenimo;

– kaip pasirinkti tinkamiausią teisinį įrankį siekiant užtikrinti, jog vaiko, turinčio negalią, teisės būtų gerbiamos ir apsaugotos.

Registruokitės iki š.m. lapkričio 17 d. el. paštu ugne.grigaite@perspektyvos.org.

Šie mokymai yra projekto Europos teisininkų kompetencijos didinimas – negalią turinčių vaikų teisių užtikrinimui dalis. Projekto tikslas – prisidėti prie teisinių žinių ir įgūdžių bazės tobulinimo, siekiant užtikrinti negalią (ypač psichosocialinę ar proto) turinčių vaikų teises aštuoniose Europos Sąjungos valstybėse: Airijoje, Belgijoje, Bulgarijoje, Čekijos Respublikoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Vengrijoje ir Rumunijoje.