Kuriami psichikos sveikatos palaikymo profesinėse mokyklose įrankiai

Šįkart Jonines sutikome neįprastai – keliavome į Ljublajone vykusį susitikimą su tarptautiniais projekto „StayWell“ partneriais  ir toliau darbavomės ties kuriamais įrankiais, skirtais jaunuolių, besimokančių profesinio ugdymo, psichikos sveikatai ugdyti ir palaikyti.

Šiame projekto „StayWell“ partnerių susitikime kalbėjome apie tai, kaip mūsų kuriamą internetinę platformą, skirtą mokinių emocinės gerovės įgūdžių lavinimui padaryti ilgalaikiu, plačiai ir nuosekliai profesinėse mokyklose naudojamu įrankiu. Tam kuriame metodinę medžiagą, skirtą profesinio ugdymo mokytojams. Mokytojas atlieka labai svarbų vaidmenį, kuriant mokinių psichikos sveikatai palankią aplinką mokykloje. Metodinė priemonė ne tik supažindins mokytojus su nauja ir interaktyvia internetine platforma, talpins gaires, kaip toliau vystyti platformą savo sukurtomis užduotimis, bet ir suteiks pamatinių žinių apie jaunimo psichikos sveikatą, labiausiai ją veikiančius veiksnius bei būdus, kuriais galima atliepti jaunimui kylančius sunkumus „StayWell“ interaktyvi platforma gali būti jaunimui patrauklus ir suprantamas būdas lavinti emocinės gerovės palaikymui reikalingus įgūdžius. Profesinio ugdymo mokytojų įgalinimas naudoti šią platformą savo kasdienėje praktikoje gali padėti jiems užmegzti kalbą su mokiniais apie jų emocinę gerovę bei kurti saugią, palaikančią ir priimančią aplinką, kuri yra be galo svarbi augančiam ir su įvairiais iššūkiais susiduriančiam jaunimui.

Projektą įgyvendiname kartu su partneriais iš Lietuvos, Bulgarijos, Jungtinės Karalystės, Graikijos, Turkijos ir Slovėnijos. Projektą finansuoja Europos Sąjungos Erasmus+ programa.