Kreipimasis dėl Ovjedo konvencijos papildomo protokolo

Psichikos sveikatos perspektyvos inicijavo kreipimąsi į LR Sveikatos apsaugos bei LR Užsienio reikalų ministrus, kviečiant Europos Taryboje nepalaikyti Žmogaus teisių ir biomedicinos konvencijos (Ovjedo konvencijos) papildomo protokolo dėl žmogaus teisių ir orumo apsaugos, priėmimo, kuriame numatoma įtvirtinti priverstinį hospitalizavimą ir gydymą psichosocialinę negalią turintiems asmenims.

Šio protokolo priėmimas ženkliai prisidėtų prie psichikos sveikatos paslaugų teikimo priverstiniu būdu praktikų plėtojimo, kurios yra kritikuojamos visos Europos mastu. Mes tikime, kad geriausias ir teisingiausias kelias siekiant užtikrinti asmenų, turinčių psichikos sveikatos sutrikimų ar psichosocialinę negalią, teises yra vengti priverstinių praktikų psichiatrijoje, plėtojant ir užtikrinant alternatyvių paslaugų spektrą ir individualizuotą pagalbą.

Siūlome kviesti Europos Tarybą dirbti kryptingai įgyvendinant gerosiass praktikas, teikiant nuolatinę ir individualizuotą pagalbą pažeidžiamiems žmonėms bendruomenėse, o ne juos izoliuojant bei taikant priverstines gydymo praktikas. Pagalba turėtų gerbti žmonių pasirinkimus bei būti grįsta informuotu kiekvieno asmens sutikimu ją priimti.

Su kreipimusi galite susipažinti čia