Kreipimasis dėl LR Seimo savižudybių ir smurto prevencijos komisijos veiklos tęstinumo

Nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų koalicija „Psichikos sveikata 2030“ Seimo atstovus ragina išsaugoti efektyviai ir nuosekliai veikiančią Seimo savižudybių ir smurto prevencijos komisiją. Svarbu netrikdyti efektyviai veikiančios komisijos darbo, todėl nepritariama šios Komisijos likvidavimui bei smurto ir savižudybių klausimų supriešinimui.

„Koalicijos atstovai remiasi moksliniais ir praktiniais argumentais, paaiškinančiais, kad būtina dirbti tiek savižudybių, tiek smurto prevencijos, psichikos sveikatos gerinimo srityse, neišskiriant nė vienos iš jų. Sprendžiant šiuos klausimus, reikia sisteminių psichikos sveikatos priežiūros ir socialinės apsaugos sistemos pokyčių, kurie ir yra aptariami Komisijos veikloje, rimtai vykdoma parlamentinė kontrolė“, – sako organizacijos Psichikos sveikatos perspektyvos direktorė Karilė Levickaitė.

Komisijos likimas bus sprendžiamas antradienio Seimo posėdyje. Šiuo metu yra registruotas siūlymas likviduoti veikiančią Seimo savižudybių ir smurto prevencijos komisiją. Jos vietoje siūloma įsteigti naują, kuri veiktų tose pačiose srityse tik jos pavadinime būtų sukeisti žodžiai vietomis – Seimo smurto ir savižudybių prevencijos komisija.

Kreipimasis