Koks iš tiesų yra gyvenimas šalia žmogaus, patiriančio psichikos sveikatos sunkumų?

Kviečiame dalintis istorijomis!

Koks iš tiesų yra gyvenimas šalia žmogaus, patiriančio psichikos sveikatos sunkumų?

2019 m. atlikta apklausa parodė, kad 48,2% gyventojų nenorėtų gyventi kaimynystėje, o 45,2% dirbti su žmogumi su psichosocialine negalia. Kitaip tariant, ši apklausa rodo, kad kone pusė apklaustųjų savo kasdienybėje norėtų išvengti kontakto su žmonėmis, patiriančiais psichikos sveikatos sunkumų.

Ar taip yra iš tikrųjų? Ar jūsų aplinkoje požiūris į psichikos sveikatos sunkumų patiriančius žmones iš tiesų yra pagrįstas stigma ir baime? O gal įveikti išankstinį nusistatymą ir atrasti ryšį yra lengviau nei atrodo…

Kviečiame pasidalinti savo istorijomis –  ir patiriančius psichikos sveikatos sunkumų, ir jų aplinkoje esančius žmones. Kokios jūsų patirtys – nuo bendravimo su kaimynais iki gyvenimiškų pokalbių su draugais?

Jūsų papasakotomis istorijomis dalinsimės Psichikos sveikatos perspektyvų Facebook paskyroje. Istorijas rašykite el.paštu kotryna.sipko@perspektyvos.org arba šioje formoje https://forms.gle/gjFDukJhQa5QRuV66

ANONIMIŠKUMĄ garantuojame.

Iliustraciją apie ryšį sukūrė Anželika Kazimova, mūsų savanorė.

Šią kampaniją vykdome įgyvendindami projektą „Pokyčių sparnai“ apie žmonių su intelekto arba (ir) psichosocialine negalia įtrauktį į bendruomenę. Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.