Jauno žmogaus psichikos sveikatai skirta konferencija

Kiekvienais metais spalio mėnesį minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Šiemet ją minėjome kartu su Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuru „Vilnius sveikiau“ organizuotoje konferencijoje – „Jauno žmogaus psichikos sveikata – kas svarbu čia ir dabar?“.

Konferencija vyko hibridiniu būdu – gyvai, ir transliuojama internetu. Jos metu skaitėme pranešimą „Kartais turiu anxiety issues, man tuoj bus depresija – jaunimo realybė ir kaip ją atliepti?” Pranešime pristatėme savo veiklas, vykdomas kartu su jaunimui, įžvalgas iš šio darbo – kaip keičiasi jaunimo požiūris į psichikos sveikatą, kokius specifinius iššūkius patiria. Atkreipėme dėmesį į psichikos sveikatos sunkumus, kylančius dėl įvairių socialinių neteisybių, diskriminacijos ir iššūkių, susijusių su pandemiją. Pristatėme keletą idėjų, ko reikėtų imtis gerinant jaunimo psichikos sveikatą.

Renginyje pranešimus skaitė jaunimo organizacijų atstovai, psichologai, visuomenės sveikatos specialistai, diskusijoje apie savo psichikos sveikatos patirtis kalbėjo žinomos menininkės.

2021 10 11