Įsibėgėja projektas, skirtas negalią turinčių vaikų teisių užtikrinimui

Nuo šių metų sausio mėnesio Psichikos sveikatos perspektyvos, kartu su partneriais iš 7 Europos Sąjungos šalių (Airijos, Belgijos, Bulgarijos, Čekijos Respublikos, Lenkijos, Vengrijos ir Rumunijos) vykdo projektą, skirtą negalią turinčių vaikų teisių užtikrinimui. Šiuo projektu siekiama didinti Europos teisininkų kompetenciją – gilinti jų teisines žinias ir stiprinti įgūdžius, reikalingus negalią (ypač psichosocialinę ar proto) turinčių vaikų teisių užtikrinimui.

Projektui įsibėgėjant Psichikos sveikatos perspektyvos jau susipažino su projekto partneriais visose šalyse. Šiuo metu vystoma teisininkams skirtų mokymų metodika, kuri bus pirmiausia išbandyta Čekijos Respublikoje, o rudenį mokymų gali sulaukti ir mūsų šalies teisininkai.

Svarbu tai, kad šiuo projektu siekiama ne tik pasidalinti nevyriausybinių organizacijų sukauptomis žiniomis bei mokymų medžiaga, bet ir paskatinti pačius teisininkus ateityje tęsti mokymus šiomis temomis ir toliau dalintis žiniomis su kolegomis, dirbančiais administracinėje, civilinėje ar baudžiamojoje teisėje.

Projekto vykdantis partneris – Psichikos negalios atstovavimo centas (angl. Mental Disability Advocacy Centre – MDAC), Vengrija.  Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga.