Į rankas pabėgėliams – lankstinukai apie psichikos sveikatą 6 kalbomis

Žmonės, kurie dėl nesaugumo savo šalyje buvo priversti išvykti palikę visą savo ankstesnį gyvenimą, socialinę ir kultūrinę terpę ir susidurti su naujais iššūkiais ir neteisybėmis patiria ir psichikos sveikatos sunkumų.

Pristatome prieglobsčio prašytojams ir pabėgėliams skirtus lankstinukus apie tai, kaip migracijos patirtys gali paveikti savijautą. Aptariama ir dažnai pabėgėlių jaučiama išgyvenusiojo kaltė.

Parsisiųskite lankstinukus:

Lietuvių kalba

Anglų kalba

Lengvai suprantama anglų kalba

Arabų kalba

Prancūzų kalba

Rusų kalba

Ukrainiečių kalba

 

„Svarbiausia žinia, kurią noriu perduoti kiekvienai pabėgėlei ar pabėgėliui: stiprios reakcijos, emociniai sunkumai ar sunkumai mokytis – visa tai normalios reakcijos į nenormalią gyvenimo situaciją.” – komentuoja lankstinukus rengusi Psichikos sveikatos perspektyvų projektų vadovė ir psichologė Aurelija Auškalnytė.

Bendraujame su įvairiomis NVO dėl lankstinukų platinimo. Taip pat galite drąsiai juos spausdinti parsisiuntę iš mūsų puslapio.

Lankstinukai parengti įgyvendinant projektą „Kirtus sieną — migrantų ir prieglobsčio prašytojų teisių stebėsena ir advokacija“. Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis. Pagrindinis partneris — Žmogaus teisių stebėjimo institutas.