Gydymo nenaudojant vaistų programa

„Žmonių problemos kyla santykiuose. Ne tik kyla santykiuose, bet ir yra apie santykius. Kad ir kur manytum esant pradinį problemų tašką, didžiają laiko dalį esi santykyje. Dažniausiai tai santykis su artimasiais. Taigi mintis čia tokia, kad jeigu pakviesime į procesą šiuos žmones, galbūt galėsime išspręsti tavo problemas”.

Tai gydymo nenaudojant vaistų programos Šiaurės Norvegijos universitetinėje ligoninėje kūrėjų žodžiai.

Gydymo nenaudojant vaistų programa Šiaurės Norvegijos universitetinėje ligoninėje veikia jau 5 metus. Tai – šešių lovų skyrius didelėje ligoninėje. Jame sunkių psichikos sveikatos sutrikimų turintiems asmenims suteikiama galimybė pasirinkti gydymą, kurio metu nenaudojami neuroleptikai. Čia dirba 22 specialistai, įskaitant vieną psichiatrą ir vieną psichologą. Skyrių tvarko slaugytoja

Beveik visi asmenys, dalyvavujantys šioje programoje, ankščiau buvo hospitalizuoti psichiatrinėse ligoninėse ir patyrė priverstinį gydymą. Šiuo atveju jie siekia gauti pagalbą, tačiau nebenori vartoti neuroleptikų. Šio skyriaus idėjininkai tokių galimybių sukūrimą įvardino kaip „alternatyvą psichiatrijai”.

Kaip veikia toks skyrius?

Jau keletą metų bendraujame su puikiais Gydymo be vaistų skyriaus specialistais bei turėjome galimybę surinkti bei aprašyti jų patirtis. Kviečiame susipažinti su tokia unikalia programa peržiūrint skyriaus darbuotojų paruoštą vaizdo įrašą bei skaityti naują mūsų leidinį, detaliai aprašantį skyriaus įsikūrimo priešistorę, pagrindinę viziją bei kasdienybę jame.

Vaizdo įrašas su lietuviškais subtitrais (pasirinkite paspaudę ant ženkliuko CC): https://vimeo.com/785211061
Vaizdo įrašas su angliškais bei norvergiškais subtitrais (pasirinkite paspaudę ant ženkliuko CC): https://vimeo.com/759884359/0d81bf73c7

Leidinys lietuvių kalba: https://bit.ly/3IMfVPI
Leidinys anglų kalba: https://bit.ly/3IMB7Fc

Už galimybę susipažinti bei pasisemti gerųjų praktikų pavyzdžių dėkojame Aktyvių piliečių fondui, finansuojamam Europos Ekonominės erdvės finansinio mechanizmo.