Naujas leidinys! Gairės specialistams, dirbantiems su migrantais ir pabėgėliais

Vis daugiau specialistų ir savanorių įsitraukia į darbą su migrantais ir pabėgėliais Lietuvoje.  Nežinomybė dėl pabėgėlio statuso, trauminės patirtys prieš migraciją ir migracijos metu, integracijos iššūkiai lemia išskirtinius ir psichikos sveikatos sunkumus. Žinių, kaip galime padėti atsigauti, nebūdami psichikos sveikatos specialistais, vis dar trūksta.

Todėl parengėme gaires, skirtas su migratais dirbantiems asmenimis. Tai pirmą kartą lietuviškai parengta tokia informacija.

Leidinyje:

  • Aiškiai pristatomas migracijos Lietuvoje kontekstas ir migrantų patirtys;
  • Vadovaujamasi kultūrinei įvairovei jautriu požiūriu;
  • Aiškinama, kaip atpažinti psichikos sveikatos sunkumus ir teikti pirmą psichologinę pagalbą;
  • Aptariamos krizinės situacijos, kuomet reikia reaguoti į savižudybės grėsmę ar asmenį, kuris dėl sunkios psichikos sveikatos būsenos elgiasi agresyviai.

 

Visą leidinį nemokamai skaityti galite paspaudę čia:https://perspektyvos.org/wp-content/uploads/2023/11/GAIRES-migrantu-ir-pabegeliu-psichikos-sveikata.pdf

Taip pat „Psichikos sveikatos perspektyvos“ šiuo metu veda nemokamus psichikos sveikatos raštingumo mokymus su migrantais dirbantiems specialistams ir savanoriams. Kreipkitės el. paštu: aurelija.auskalnyte@perspektyvos.org.

Leidinys „Migrantų ir pabėgelių psichikos sveikata: gairės specialistams, norintiems padėti“ išleistas įgyvendinant projektą „Kirtus sieną — migrantų ir prieglobsčio prašytojų teisių stebėsena ir advokacija“. Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis. Pagrindinis partneris — Žmogaus teisių stebėjimo institutas.