Dr. Benedetto Saraceno tapo naujuoju organizacijos Global Initiative on Psychiatry Tarybos nariu

Tarptautinė ne pelno organizacija Global Initiative on Psychiatry (GIP) su džiaugsmu praneša, jog Dr. Benedetto Saraceno šiandien tapo jos tarybos pirmininku.

 

Dr. Benedetto Saraceno yra psichiatras iki vakar dienos dirbęs Pasaulinės Sveikatos Organizacijos psichikos sveikatos ir priklausomybių departamento direktoriumi. Dr. Benedetto Saraceno yra Jungtinės Karalystės Karališkojo psichiatrijos koledžo garbės narys ir yra gavęs Doctor honoris causa laipsnį Naujajame Lisabonos universitete bei Birmingamo miesto universitete. Jis prisidėjo prie psichikos sveikatos paslaugų reformos Pietų ir Centrinės Amerikos šalyse: Nikaragvoje, Salvadore, Hondūre, Kosta Rikoje, Panamoje, Brazilijoje, Čilėje ir Kuboje. 1996 m. Dr. Saraceno paskirtas PSO specialiosios programos Nations for Mental Health koordinatoriumi. 1999 m. jis tapo PSO psichikos sveikatos ir priklausomybių departamento direktoriumi.

Dr. Saraceno perima GIP tarybos pirmininko poziciją iš Oksfordo universiteto garbės profesoriaus Robin Jacoby, kuris dešimt metų buvo šios organizacijos tarybos pirmininku.

GIP misija skatinti humanišką, etišką ir efektyvią psichikos sveikatos priežiūrą visame pasaulyje. GIP tarptautiniu lygiu bendradarbiauja su įvairiomis organizacijomis bei asmenimis, siekiant vystyti, atstovauti bei įgyvendinti būtinas reformas. Organizacijos tarptautinis biuras yra Hilversume, Olandijoje. 2001 metais sukurtas regioninių centrų tinklas Lietuvoje, Bulgarijoje ir Gruzijoje bei atstovybė Tadžikistane. Tokiu būdu GIP veikia 38 Šalyse.
Dr. Benedetto Saraceno pirmininkavimas yra reikšmingas visai Global Initiative on Psychiatry Federacijai, kadangi būdamas tarptautinės tarybos pirmininku jis teiks patarimus federacijos narių tarybos ir patiems GIP regioniniams ofisams, siekiant priimti ateities iššūkius tiek dėl finansinės krizės atsiradusių ribotų finansinių galimybių, tiek dėl GIP siekio plėsti savo veiklą kitose pasaulio šalyse.

30 metų darbo psichikos sveikatos srityje pasauliniu mastu.
“Šiais metais GIP minint savo 30 metų jubiliejų, organizacija, galima sakyti, patiria didžiausią iššūkį per visą savo gyvavimo istoriją. Dėl visą pasaulį ištikusios finansinės krizės kyla sunkumų pritraukti reikiamas lėšas. Psichikos sveikatą finansuojančių fondų sumažėjimas reiškia padidėjusią riziką psichikos sveikatos sutrikimų turintiems žmonėms. Tikiu, kad mano, kaip naujojo GIP tarybos pirmininko pareiga yra atkreipti pasaulio dėmesį į psichikos sveikatą, tuo pačiu stengiantis apsaugoti psichikos sveikatos sutrikimų turinčių asmenų teises. Man didžiulė garbė, jog užimdamas šias pareigas, seksiu tokio įžvalgaus ir sąžiningo žmogaus kaip Robin Jacoby pėdomis” Dr. Benedetto Saraceno.

Dr. B. Saraceno
Daugiau informacijos galite gauti susisiekę su GIP Generaliniu direktoriumi Robert van Voren arba Margi Kirschenmann telefonu: +31-35-6838727