“Mental Mobile Health” pusiaukėlė – pasiekimai

Projektas Mental Mobile Health” – tai „Erasmus+“ finansuojama iniciatyva, kuria siekiama įgalinti psichikos sveikatos sutrikimų patirties turintiems asmenis savarankiškai rūpintis savo psichikos sveikata, pasitelkiant mobiliosios sveikatos sprendimus. Projektas su tarptautine komanda, kuriai priklausoo ir Psichikos sveikatos perspekytvos, pasiekė svarbų etapą, kuriuo norisi pasidžiaugti.

Projekto vidurio pasiekimai

Nuo projekto pradžios 2023 m. sausio 1 d. „Mental Mobile Health“ padaryta didelė pažanga kuriant ir išbandant novatoriškas mokymo metodikas. Pagrindiniai iki šiol pasiekti laimėjimai yra šie:

  • Patyriminio mokymo metodika. Komanda sėkmingai sukūrė ir išbandė „mokymosi veikiant“ metodą, kuriame asmenys, turintys psichikos sveikatos sutrikimų patirties, aktyviai įtraukia mobiliosios sveikatos technologijų naudojimą kasdienybėje. Pilotinio bandymo dalyvių atsiliepimai rodo, kad ši patirtis padidino pasitikėjimą savimi ir pagerino skaitmeninius įgūdžius, o tai sudaro sąlygas aktyvesniam savarankiškam rūpinimuisi savimi.
  • Skaitmeninių mokymo priemonių kūrimas. Sukurta vartotojui patogi skaitmeninė priemonė, imituojanti realius, kasdienybėje sutinkamus scenarijus. Ši priemonė suteikia saugią ir palankią aplinką, kurioje dalyviai gali išmokti naudotis mobiliosios sveikatos sprendimais.
  • Bendradarbiavimas su specialistais. Projekte dalyvauja daugiau kaip 100 psichikos sveikatos specialistų, kuriems suteikiami ištekliai ir rengiami mokymai, gilinantys žinias ir mokantis empatiškos ir pagarbios pagalbos teikimo.
  • Tarptautinis bendradarbiavimas. Tarpvalstybinis konsorciumas organizuoja renginius, seminarus, kad partneriai dalytųsi gerąja patirtimi ir novatoriškais metodais – nuo akademinių tyrimų Vokietijoje iki socialinių, psichikos sveikatos paslaugų patirties ir ekspertizės Lietuvoje, Slovėnijoje, Rumunijoje ir Ispanijoje.


Nuotrauka – Projekto metu parengta skaitmeninio mokymosi priemonė.

Tolesni veiksmai ir tikslai

Projektui pradėjus paskutinį etapą, dėmesys bus sutelktas į:

  • Bandomųjų projekto programų sklaidą, siekiant įtraukti kuo daugiau dalyvių visoje Europoje. Remiantis jų atsiliepimais bus tobulinama mokymo medžaiga, metodika, platforma.
  • Išsamių gairių ir išteklių rinkinio parengimą mokymų vedėjams. Siekiama, kad medžiaga atlieptų įvairius asmenų, turinčių psichikos sveikatos sunkumų, ir psichikos sveikatos specialistų poreikius.
  • Viešinimo startegijų plėtojimą, edukacinių kampanijų organizavimą, siekiant užtikrinti, kad projekto rezultatai būtų plačiai taikomi ir tvarūs.

Projekto ekspertės Danos Niculescu, „Fundatia Estuar“ valdybos narės, citata apie projekto poveikį:

„Pasiekti pusiaukelę įgyvendinant projektą „Mentalinė mobilioji sveikata“ yra mūsų konsorciumo atsidavimo ir didžiulio skaitmeninės transformacijos potencialo psichikos sveikatos priežiūros srityje įrodymas. Džiaugiamės matydami, kad mūsų darbas jau keičia situaciją, ir esame pasiryžę šį poveikį stiprinti toliau.“

Partnerių indėlis

Projekto siprybė – įvairūs partnerių ekspertizės laukai, visapusiškai praturtinantys kuriamą medžiagą:

  • Fundacion FSASM (Ispanija): Bendruomenių psichikos sveikatos paslaugų kūrimo ekspertai.
  • Fundatia Estuar (Rumunija): Psichikos sveikatos paslaugų pradininkai ir projekto koordinatoriai.
  • SENT (Slovėnija): Bendruomenėje teikiamų psichikos sveikatos paslaugų, pasisakančių prieš prievartą šioje srityje, lyderiai.
  • Mental Health Perspectives (Lietuva): Psichikos sveikatos ir žmogaus teisių ekspertai.
  • Ruhr-Universitaet Bochum (Vokietija): Skaitmeninių sveikatos sprendimų integravimo ekspertai, akademijos atstovai.
  • Innovation Hive (Graikija): Skaitmeninio mokymosi ir socialinių inovacijų specialistai.
  • Asociatia Four Change (Rumunija): Sprendžia psichikos sveikatos ir socialines problemas pažeidžiamose bendruomenėse.

Prisijunkite

Kviečiame psichikos sveikatos specialistus, organizacijas ir plačiąją visuomenę įsitraukti į projektą, dalyvauti būsimuose renginiuose ir ieškoti galimybių integruoti mobilios sveikatos sprendimus savo bendruomenėse.

Daugiau informacijos ir naujienas rasite “Mental Mobile Health” projekto puslapyje, mūsų puslapyje or Facebook paskyroje. Taip pat galite susisiekti su mumis elektroniniu paštu vilnius@perspektyvos.org.